Hirdetések évközi 23. vasárnapon (szeptember 8.)

Egyházközségi évnyitó - 2018

Egyházközségi évnyitó – 2018

• Hétfőn este 7 órakor a KIKE Kulturális Hét keretében Simándy emlékhangverseny kerül megrendezésre a templomban. Mindenkit szeretettel várunk.
• A Tanúságtevők nyugdíjas csoportja hétfőn 9 órakor tartja őszi első összejövetelét a plébánián. Szeretettel várják a tagokat, de új csatlakozókat is szívesen fogadnak.
• Az idei egyházközségi évnyitó és egyben Veni Sancte jövő vasárnap délelőtt 10 órától lesz a Deres Lovasudvarban a Kohajda-tanyán. A nagymise is ott a tanyán lesz megtartva fél 11-kor. Az ebédről a szervezők gondoskodnak, de süteményt és üdítőt szívesen fogadunk. Aki szeretne autós segítséget kapni a lejutáshoz, kérjük jelezze a sekrestyében. Esetleges rossz idő esetén az évnyitó elmarad, és a szentmisét is a templomban fogjuk megtartani.• Egyházközségünk pártfogásba vett egy kisebb Böjte Csaba féle gyermekotthont Nagyteremiben. Első támogatásként néhányan kiutaznak most szeptemberben, és fizikai munkával fogják segíteni őket. További anyagi támogatásként pedig a hátsó kisasztalra kitett gyűjtődobozba pénzbeli adományokat szeretnénk kérni a kedves Hívektől ezen a hétvégén.
• Az Olvasó újság lapzártája jövő vasárnap lesz, a cikkeket addig kérjük leadni.
• Az Alzheimer Caffé csütörtökön 17 órakor tartja soron következő összejövetelét a plébánia közösségi termében. Minden érintettet és érdeklődőt szeretettel várnak.
• Szeptember 14-én Pásztón ünnepli a Mária Légió magyarországi elindulásának 30. évfordulóját. Ebédet adnak a szervezők, de süteményt szívesen fogadnak. Jelentkezni Kovács Istvánnénál és a sekrestyében lehet.
• A következő bérmálásra hamarosan elkezdjük a felkészítést. Kérjük azokat a fiatalokat, akik betöltötték a 14. életévüket és szeretnének bérmálkozni, jelentkezzenek vagy a hitoktatóknál, vagy a sekrestyében, vagy irodaidőben a plébánián.
• Plébániánkon több házas csoport is működik. Hívjuk azokat a házaspárokat, akik kifejezetten házas közösséget keresnek és ősszel szívesen csatlakoznának, hogy a sekrestyében adják le nevüket és elérhetőségüket.
• A tavalyi évhez hasonlóan minden vasárnap a 9 órás szentmise gitáros lesz, kivéve azt a hétvégét, amelyiken a szombat esti gitáros misét tartjuk, mely továbbra is a hónap 2. szombatján lesz.
• Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:
Papp Csaba, Papp Zsolt római katolikus és Gubek Erzsébet evangélikus szülők nőtlen fia házastársul veszi
Belák Szilviát, Belák Ferenc és Szabó Irén római katolikus szülők hajadon leányát.
Hirdetve először.