Tábori felajánlások

 • Nyári hittanos napközis táborHittanos tábor
  július 4–8-ig a plébánián.

  A táborral kapcsolatban szülői értekezletet tartunk július 3-án 9.45-kor,
  a szentmise után a plébánián.

 • Hittanos tábor Dég
  július 24–30.

  Szülői értekezletet tartunk június 10-én 18 órakor a plébánia közösségi termében.

Egyházközségünk idén már nyolcadik alkalommal szervez tábort a kis­tarcsai gyermekeknek. A nyári táborozás a keresztény nevelés egyik nagyszerű eszköze. Nagyon fontos a gyermekek közösségi nevelése, a közösségbe való bevezetése. Megismerkednek a teremtett világ szépségével és védelmével, hazánk természeti, épített, és művészi értékeivel. A tábori élet önállóságra, alkalmazkodásra, kitartásra, lemondásra nevel.

Az elmúlt évben összesen 120 gyermeknek volt része a táborozás örömeiben. Egyházközségünk és a Váci Egyházmegye is támogatja a hittanos táborokat, hogy a szülőkre háruló anyagi terhet enyhítsük. Több gyermek anyagi okok miatt mégsem tud eljönni.

Ha van lehetősége, akár pénzbeli, akár természetbeli (édesség, ajándéktárgy, gyümölcs stb.) támogatással segítse a gyermekek táborozását!

Szívesen fogadunk ötleteket arra vonatkozóan, hogy mely testvérünket lehetne megkeresni ez ügyben, hiszen az elmúlt évben is több kistarcsai vállalkozó támogatta törekvéseinket.

Méhes Zsuzsa táborvezető

70/225 3060